Na Dni Země v Újezdě nad Lesy…

Lenka a MonikaV pátek 16. května odpoledne jsme se díky kolegyni Monice Henčlové zúčastnili v Újezdu nad Lesy Dne Země. Akce byla skvěle připravena, snad až na objednané počasí, které bylo chladné až deštivé. Lenka zde prezentovala své obrázky a dokonce i naživo malovala. Dorazila také kolegyně Monika Henčlová se svým asistentem. Starosta Újezdu nad Lesy Pavel Roušar předal oficiálně Monice květinu a diplom a Monika si také pomyslně odvezla přes půl tuny víček od lahví, které pro ní nasbírali žáci škol z celé Prahy 21 i občané Újezdu. Víčka budou proměněna na finanční pomoc pro Moniku, která je trvale upoutaná na vozík a odkázaná na pomoc asistentů.

I přes nepřízeň počasí se akce zúčastnily desítky dětí a jejich rodičů, k vidění byla atraktivní vystoupení – kouzelník, tančící pes, dravci, policejní psi a mnoho dalšího, děti si užívaly hned dva skákací hrady, výtvarnou dílnu, ale také třeba koláče, cukrovou vatu a trdelník.

Koupí obrázků Lenky Novákové je možné podpořit naši činnost – tedy zaměstnávání lidí s duševním onemocněním. V případě zájmu nás kontaktujte na info@lidemezilidmi.cz.