Skip to content

Peer point

Peer Point je bezpečné místo k zastavení se, ke sdílení svých zkušeností a k vzájemné podpoře.

Pro koho je služba určena? Pro všechny, kteří mají psychické problémy a chtějí žít, tak jak si přejí.

Služba je bezplatná.

Jak Peer Point vznikl?

Peer Point vznikl na základě dlouholetých zkušeností pacientů z oddělení Psychiatrické nemocnice Bohnice. Pacienti chtěli pokračovat ve spolupráci s peerem i po ukončení hospitalizace. Projekt vznikl s myšlenkou setkávat se s lidmi v destigmatizačním prostředí, mimo psychiatrická zařízení, ať už ambulantní nebo lůžková.

Psychiatrická nemocnice Bohnice – pavilon 19

Kde nás najdete?

Čajovna u Džoudyho (Lao Tea House)

1. patro u stolu s pyramidou

Adresa: Jugoslávská 7/670, Praha 2

Kdy jsme na Peer Pointu?

Úterý:    11:00 – 14:00

Středa:  13:00 – 16:00

Čtvrtek:  11:00 – 13:30

www.udzoudyho.cz | www.laoteahouse.cz

Kontakt

Sára Klauzová – koordinátorka projektu

  • 702 938 774 (pondělí až pátek mezi 15:00-19:00)
  • info@peerpoint.cz

Aktuality

Load Číst dále...

Činnost spolku Dobré místo
Naším hlavním posláním je vytvořit lidem se zdravotním postižením přiměřená pracovní místa. Působíme v pavilonu 19 Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde máme k dispozici prostory ve druhém patře. Provozujeme aktivity pro klienty, kteří k nám mohou kdykoliv přijít a pobýt, zúčastnit se aktivit, které nabízíme, nebo jen posedět. K dispozici máme počítače s internetem. Provozujeme bazárek s oblečením za drobný příspěvek. Zaměstnáváme peer konzultanty, kteří aktivně podporují osoby se zkušeností s duševním onemocněním v prostorech Peer centra a také na Peer pointech, místech v Praze.
Někteří zaměstnanci se dále podílejí na tvorbě obsahu a provozu webových projektů, www.offtheroad.cz, který je zaměřený na výtvarnou a literární tvorbu, www.pravonaintimitu.cz, obsahující téma osob s handicapem a jejich intimního života, magazínu Na scestí, který je v tištěné podobě, vychází čtvrtletně a vybírá nejlepší literární a výtvarný obsah tvorby osob se zkušeností s duševním onemocněním spojený tématem dílu magazínu. Zabýváme se tvorbou publikací, které náš spolek zpracoval a chystá k vydání (viz rubrika Naše publikace).
V současné době zaměstnáváme přes 50 lidí se zdravotním  postižením, přičemž se nejčastěji jedná o lidi s duševním onemocněním, včetně těch těžších jako je schizofrenie.
Více o naší činnosti v rubrice stránka O nás
Pomáháme vám překonat překážky
Autor: Lenka Nováková, kreslířka,
má výstavu s názvem Zvířátka sportují
v Galerii Blanka v Ředhošti