Skip to content

Monika Henčlová: Holka divoká

Obálka knížky Holka divoká
Obálka knížky Holka divoká

S radostí oznamujeme, že naše kolegyně Monika Henčlová vydala v listopadu svou knihu Holka divoká. Budeme citovat, jak se o tuto radost podělila sama autorka:

Haló haló,
na vědomost se dává, že konečně vyšlo to moje veledílo! Jmenuje se to „Holka divoká“ a pokud čekáte, že jde o výpověď invalidní chudinky, tak ne. Kdo mě zná, už ví a ostatní to během pár kapitol pochopí. Žiju ve stylu „Nic není nemožné, olé!“.
Chcete se pobavit nebo jen zakroutit hlavou nebo možná zapochybovat o zdravém intelektu autorky? Pak ta knížka je právě pro vás a prosím nebuďte labutě a tuto zprávu pošlete dál, ať se pobaví i ostatní.
Pokud vás tímto mailem obtěžuji, je to váš problém a nikoho ani mě neobtěžujte s možností řešení.
Pro vás ostatní mám zprávu, že knížka stojí stovku a teď před Vánoci její koupí pácháte dobrý skutek. Jedna trhlá vozíčkářka bude mít fakt veselé Vánoce.
Jo, a důležité info. Knihu vydává spolek Dobré místo. Jsem pomáhala se vznikem této organizace, tak to náležitě oceňte:-) Čekám na vaše objednávky, děkuji předem za krásné Vánoce a pochopení, že můj důchod je chudák invalidní, tak vy jako schopní jedinci, mu jistě rádi pomůžete.

Monika

Objednávat můžete na e-mailu spolek@dobre-misto.cz nebo telefonním čísle 777 733 400.

Cena knihy činí 100 Kč (platí při osobním vyzvednutí). Knížku Moniky Henčlové si můžete nechat zaslat na dobírku prostřednictvím České pošty za Kč 175,– . V případě platby předem na účet,  činí cena  Kč 139,–. Podrobnější informace o platbě předem žádejte prosím prostřednitvím e-mailu.

Činnost spolku Dobré místo
Naším hlavním posláním je vytvořit lidem se zdravotním postižením přiměřená pracovní místa. Působíme v pavilonu 19 Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde máme k dispozici prostory ve druhém patře. Provozujeme aktivity pro klienty, kteří k nám mohou kdykoliv přijít a pobýt, zúčastnit se aktivit, které nabízíme, nebo jen posedět. K dispozici máme počítače s internetem. Provozujeme bazárek s oblečením za drobný příspěvek. Zaměstnáváme peer konzultanty, kteří aktivně podporují osoby se zkušeností s duševním onemocněním v prostorech Peer centra a také na Peer pointech, místech v Praze.
Někteří zaměstnanci se dále podílejí na tvorbě obsahu a provozu webových projektů, www.offtheroad.cz, který je zaměřený na výtvarnou a literární tvorbu, www.pravonaintimitu.cz, obsahující téma osob s handicapem a jejich intimního života, magazínu Na scestí, který je v tištěné podobě, vychází čtvrtletně a vybírá nejlepší literární a výtvarný obsah tvorby osob se zkušeností s duševním onemocněním spojený tématem dílu magazínu. Zabýváme se tvorbou publikací, které náš spolek zpracoval a chystá k vydání (viz rubrika Publikační činnost).
V současné době zaměstnáváme přes 50 lidí se zdravotním  postižením, přičemž se nejčastěji jedná o lidi s duševním onemocněním, včetně těch těžších jako je schizofrenie.Pomáháme vám překonat překážky
Autor: Lenka Nováková, kreslířka,
podívejte se na fotografie z výstavy
s názvem Zvířátka sportují
v Galerii Blanka v Ředhošti