Skip to content

Publikace na webu

Galerie Blanka – galerieblanka.cz

V Galerii Blanka vystavují svá díla umělci, kteří mají blízko ke spolku Dobré místo, z. s.. Najdete zde obrazy profesionálních výtvarníků i autorů s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Společná je jim velká citlivost k osobními společenským problémům, tvořivost a neobvyklý pohled na svět.

Off the road – offtheroad.cz

Zatímco čteš tyto řádky, pomalu scházíš na scestí. Myslel bys, že teď se budou dít hrozné věci, ale není to tak úplně pravda. Toto scestí, na kterém my už tak dlouho žijeme, je spíše dobrodružstvím než chybou. Je to objevování nevyšlapaných cest, po kterých šel jen málokterý. Tvoříme komunitu lidí, kteří jsou ve společnosti v menšině, zvlášť když začneme hlásat, že duševní nemoc je jen epizoda stejně jako život sám. Web, na kterém společně pracujeme, jsme nazvali Off the road (Na scestí), podle Kerouacova románu On the road (Na cestě). Necestujeme sice napříč Spojenými státy, ale cestujeme někde uvnitř klikatě napříč životem.

Právo na intimitu – pravonaintimitu.cz

Web Právo na intimitu prosazuje myšlenku, že i lidé s různými handicapy mohou vést plnohodnotný život, včetně intimního života. Klade si za cíl upozorňovat na přehlížení této problematiky ze strany pracovníků pomáhajících lidem s handicapem, a zároveň sdílet problémy intimního života, které se s jednotlivými handicapy pojí a nabízet možné cesty z těchto zdánlivě slepých uliček.

Lidé mezi lidmi – lidemezilidmi.cz (archiv starších článků na webu lmlarchiv.cz)

Internetový portál Lidé mezi lidmi je věnován lidem, kteří maaají dlouhodobé a s duševní nemocí, zdravotní, nebo sociální problémy. Upozorňujeme na situaci lidí se zdravotním postižením, dlouhodobě nemocných, ale také rodin pečujících třeba o dítě s autismem. Chceme ukázat, že tito lidé mají co nabídnout a mají právo na plnohodnotný život. Tvůrci portálu, jehož vznik podpořil Evropský sociální fond, jsou osoby se zdravotním postižením. Jsme spolek Dobré místo, z. s., aktuální informace o našich dalších projektech se dozvíte na našem webu dobre-misto.cz